دوره‌های تحصیلی


 

bullet علوم و مهندسی آبخیز(2 گرایش) - دکتری

معرفی:
دوره دکتری علوم و مهندسی آبخیز بالاترین مقطع دانشگاهی در این رشته است که شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی است که پیشرفته‌ترین مباحث علمی را در این زمینه در بر می‌گیرد. این دوره با دو گرایش حفاظت آب و خاک و مدیریت حوزه های آبخیز و با تعداد 36 واحد درسی (12واحد تخصصی، شش واحد اختیاری، 18واحد رساله) برگزار می‌شود.
سرفصل دروس:
دریافت فایل
مهارت‌های شغلی: فارغ‌التحصیلان دوره دکتری علوم و مهندسی آبخیز قادرند در موسسات آموزش عالی، مراکز تحقیقاتی و دستگاه‌های اجرائی به امر آموزش، پژوهش، برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های کلان مدیریت آبخیزها، حفاظت آب و خاک، کنترل سیلاب و مهندسی رودخانه در کشور بپردازند.


bullet علوم و مهندسی آبخیز(4 گرایش) - کارشناسی ارشد

معرفی:
دوره کارشناسی ارشد علوم و مهندسی آبخیز به مطالعه و شناسایی عمیق‌تر مسائل آبی و وضعیت حفاظت خاک و فرسایش و رسوب کشور، استعداد اراضی، وضعیت اکوسیستم‌های گیاهی، مسائل اقتصادی- اجتماعی و مدیریت جامع حوزه آبخيز خواهند پرداخت. این دوره با دو گرایش مدیریت حوزه های آبخیز و حفاظت آب و خاک و با تعداد 32 واحد درسی (12واحد تخصصی، 10واحد تخصصی گرایش، چهار واحد اختیاری، 6 واحد پایان‌نامه) برگزار می‌شود.
سرفصل دروس:
دریافت فایل
مهارت‌های شغلی: هدف از ایجاد این دوره، تربیت متخصصینی است که با کسب دانش‌های لازم در زمینه‌های فوق الذکر بتوانند به پژوهش، برنامه‌ریزی، هدایت و مدیریت امور اجرایی (سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور) در مسایل مربوطه پرداخته و در صورت لزوم به امر آموزش و پژوهش نیز مشغول کردند.