متن کامل خبر


 
مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری برگزار می کند:

خلاصه خبر: مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس، باهدف آشنایی پژوهشگران با یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه کارآفرینی و نوآوری (کارخانه نوآوری هم آوا) همایشی با عنوان " فناوری و کارآفرینی علمی" در تاریخ 10 اردیبهشت‌ماه سال جاری، ساعت 13:30 الی 15 در سالن همایش دانشکده علوم پایه (طبقه زیر همکف) برگزار نماید.

کارخانه نوآوری هم‌آوا

تهران با زیرساخت‌ها و امکانات مناسب، برای تبدیل‌شدن به شهری کاملاً هوشمند، نیازمند محیط‌ و ساختاری جدید داشته که توانایی هماهنگی با سرعت تغییرات فناوری را داشته باشد. استارت‌آپ‌ها به‌عنوان یکی از عناصر مهم زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی همواره به دنبال محیطی پویا، خلاق و یکپارچه برای دسترسی به سرمایه‌های دانشی، نمادین، اجتماعی و اقتصادی برای توسعه و رشد سریع و رسیدن به اهداف خود هستند.

شرکت‌های آواتک (شتاب‌دهنده فناوری)، شزان (شتاب‌دهنده در زمینه فناوری‌های همگرا)، نوآوا (خدمات دهنده تخصصی استارتاپ‌ها)، آواگیمز (شتاب‌دهنده تخصصی بازی‌سازی) و هم‌آوا (شرکت تخصصی در زمینه ارائه خدمات زیرساختی و عمومی) در کنار هم در هم‌آوا جمع شده‌اند تا به نحوی مؤثرتر و در تکمیل هم، نقشی پیشرو در حمایت از اکوسیستم استارتاپی و نوآوری ایران ایفا کنند. این گروه با ارائه خدمات متنوع به استارتاپ‌ها زمینه رشد آن‌ها را در مرحله ابتدایی فراهم می‌آورند.

شرکت هم‌آوا باهدف افزایش قدرت، دقت، سرعت و هم‌افزایی برای نیل به اهداف نوین در شهریور سال 1396 با پشتوانه سال‌ها فعالیت شرکت‌های هم‌گروه در این حوزه شامل شرکت‌های آواتک (شتاب‌دهنده کارآفرینی حوزهICT ) ، شزان (شتاب‌دهنده سخت‌افزاری در زمینه فناوری‌های همگرا)، آواگیمز (شتاب‌دهنده تخصصی بازی‌سازی)، زاویه (فضای کاری اختصاصی) و نوآوا (خدمات دهنده تخصصی استارتاپ‌ها) ایده طراحی و ساخت محلی برای تجمیع این زیست‌بوم را شروع نمود. با جستجوی فضاهای مناسب برای این نوع فعالیت، کارخانه‌ای متروک در نزدیکی میدان آزادی تهران انتخاب و پس از مطالعات لازم، عملیات مرمت آغاز و اولین کارخانه نوآوری در بستر کارخانه الکترود سازی آما که به علت مسائل زیست‌محیطی به خارج از تهران منتقل‌شده بود، متولد شد. این پروژه، ایران را به‌عنوان پیشرو در طراحی محیط‌های قدیمی و تبدیل آن برای کسب‌وکارهای جدید و نوآور منظور نمود.کارخانه نوآوری آزادی، بزرگ‌ترین مرکز استقرار استارت‌آپ‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا در فضایی به مساحت 18 هزار و پانصد مترمربع در غرب پایتخت واقع‌شده است. موقعیت جغرافیایی ویژه این منطقه و دسترسی‌های مناسب به شبکه حمل‌ونقل عمومی، نزدیکی به دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همچنین مجاورت با فرودگاه مهرآباد و ایستگاه مترو ازجمله مزایای این محل محسوب شده و حضور دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و نخبگان را در این محل تسهیل می‌کند. کارخانه نوآوری با دارا بودن 10 سوله به مساحت 10 هزار مترمربع و همچنین 4500 مترمربع ساختمان اداری و ایجاد واحدهای خدماتی شامل فضای کاری مشترک، اتاق جلسات متعدد، سالن همایش، باشگاه ورزشی، رستوران و کافی‌شاپ، محلی مناسب برای تمرکز استارت‌آپ‌های کشور و شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر است. همچنین با استقرار تابلوی معاملات بورس در برج نوآوری، امکان ارزش‌گذاری استارت‌آپ‌ها و ورود به بازار بورس مهیا خواهد شد. سوله‌های این کارخانه نیز با توجه به نیاز مراکز نوآوری مستقر در آن، بازسازی و تغییر داده‌شده است.

هم‌آوا باهدف ایجاد زیست‌بومی همگرا دارای ارزش بیشتر با تأثیرگذاری بالاتر برای دستیابی به ایده‌های خلاقانه‌تر و متفاوت، با تلاشی مضاعف و انرژی وصف‌ناپذیر به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی و نوآوری خاورمیانه نقشی پیشرو در حمایت از زیست‌بوم استارتاپی و نوآوری ایران ایفا می‌کند.

پوستر همایش

7 اردیبهشت 1398 / تعداد نمایش : 533