متن کامل خبر


 
سخنرانی کارآفرین برتر کشور در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی

خلاصه خبر: در راستای تاکید دانشگاه تربیت مدرس بر تقویت روحیه کارآفرینی در اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه کارآفرین برتر کشور در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی سخنرانی نمودند.

    در راستای تاکید دانشگاه تربیت مدرس بر تقویت روحیه کارآفرینی در اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه، و استفاده از دانش و تجربیات ارزشمند کارآفرینان برتر و برجسته کشور، جلسه سخنرانی آقای مهندس خلیل قلی زاده به عنوان یکی از تولید کنندگان و کارافرینان برتر کشور در حوضه کشاورزی در روز چهارشنبه مورخ 1/8/98 در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی برگزار شد. در این جلسه که با حضور اعضای هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و دانشجویان برگزار شد در ابتدا آقای دکتر سعید کاظمی نجفی معاون آموزشی دانشکده در سخنان کوتاهی به اهتمام دانشگاه برای تبدیل شدن به یک قطب کارآفرینی نوآورانه در سطح ملی و بین المللی اشاره نمود وسپس به معرفی سخنران جلسه پرداخت..

    در ادامه آقای مهندس قلی زاده ضمن ابراز شادمانی به سبب حضور در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی، طی سخنانی با اشاره به سابقه فعالیت کاری خود بیان داشتند علیرغم مشکلات مربوط به تحریم ها و فراز و نشیب های اقتصادی کشور ، مهمترین مشکل حوزه کاری خود را نیروی انسانی تحصیل کرده متخصص دانست. ایشان اظهار داشتند برای این که دانش آموخته دانشگاه بتواند یک کارآفرین خلاق و موفق باشد باید چهار ویژگی مهم داشته باشد. اول اینکه به رشته تحصیلی خود باور داشته باشد بطوری که از طریق آن می تواند ثروت و جایگاه اجتماعی و علمی مناسبی بدست آورد. دوم اینکه حاضر به سرمایه گذاری روی اندوخته علمی و زمینه کاری خود باشد. ویژگی سوم تمرکز روی یک موضوع خاص از بین موضوعات بسیار متنوع در رشته تحصیلی است که به آن باور دارد. استفاده از منابع و فرصت های اندک در دسترس مانند بازدید از مراکز تولید صنعتی و مراکز کسب و کار ، نمایشگاه های محلی، منطقه ای، ملی و بین المللی در زمینه مورد علاقه را ویژگی چهارم ذکر کردند. وی در بخش دیگری از سخنانش افزود بازار سرمایه گذاری به دنبال ایده های خوب و خلاق می باشد و داشتن ایده خوب مهمترین مرحله در کارآفرینی برای خلق ثروت است. پس از پایان سخنرانی، آقای مهندس قلی زاده به سوالات حضار پاسخ دادند.

    قابل ذکر است آقای مهندس خلیل قلی زاده فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی-باغبانی از دانشگاه تهران می باشد. ایشان از کارآفرینان فعال در حوضه کشاورزی و منابع طبیعی است و در زمینه تولید و صادرات محصولا گلخانه ای و گیاهان دارویی فعالیت می کند. ایشان جوایز متعددی در سطح ملی با عناوین مختلفی مانند کار آفرین برتر کشور، تولید کننده برتر کشور و صادر کننده برتر کشوردریافت نمودند. ساخت و راه اندازي گلخانه هاي مدرن هيدروپونيک با مصرف بهينه آب و انرژي و بهره وري بالا برای تولید محصولات گلخانه ايي در قالب شرکت سرمایه گذاری رویش طبرستان یکی از فعالیت های مهم آقای مهندس قلی زاده می باشد. تاسیس و راه اندازی شرکت روماک به عنوان مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی که با هدف اصلاح نظام توزيع و تنظيم بازار محصولات کشاورزي و معرفي برند ايراني براي محصولات کشاورزي در بازارهاي جهاني انجام شده از فعالیتهای دیگر ایشان می باشد. این مرکز جهت آماده سازي و بازاريابي محصولات کشاورزي به ميزان 330.000 تن و نگهداري و ذخيره سازي 90.000 تن انواع ميوه، سبزي، گوشت و مرغ و ساير محصولات ایجاد شده وفاز اول آن تا چند ماه آینده در جویبار مازندران به طور رسمی راه اندازی می شود. همچنین آقای مهندس قلی زاده تاکنون فعالیت و سرمایه گزاری های مشترک بین المللی بسیار موفقی را در حوضه های ذکر شده به خصوص در کشور روسیه راه اندازی کرده است.

11 آبان 1398 / تعداد نمایش : 43